Kępki rzęs – co musisz o nich wiedzieć?

2022-04-28

Kępki rzęs to produkt, który sprawdzi się w podkreśleniu kobiecego spojrzenia. Odpowiednio przyklejone sprawiają, że oczy wyglądają naturalnie i zalotnie. Kobiety od lat marzą o długich i gęstych rzęsach. Sztuczne rzęsy wyglądają jak prawdziwe i wyglądają niezwykle kobieco i naturalnie. Wiele kobiet wybiera często metodę 1:1. Jak wygląda aplikacja? Jakie kępki są dostępne na rynku? Co musisz o nich wiedzieć? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w tym artykule.


Kępki rzęs – rodzaje i zastosowanie

Zalotnie podkreślone spojrzenie to tajna broń kobiet w magicznej sztuce uwodzenia. Czasem jednak nawet najlepszy tusz do rzęs i starannie użyta złota nie wystarczy, by spojrzenie nabrało niesamowitego efektu. Właśnie dlatego kępki rzęs cieszą się od lat tak dużą popularnością. Ich fenomen polega na imitacji naturalnych rzęs i wiele możliwości stylizacyjnych. Kępki spodobają się kobietom, które lubią bawić się formą. Umiejętnie nałożone pozwalają uzyskać perfekcyjny kształt oka. Pomagają stworzyć niesamowite "kocie oko" lub nadadzą się do tworzenia bardziej pełnych i okrągłych stylizacji. Kępki rzęs są przede wszystkich subtelniejsze od ich sztucznego zagęszczania. Ta metoda wymaga odnawiania po około 4-6 tygodniach. 

Producenci prześcigają się w tworzeniu rzęs z wysokiej jakości materiałów. Na rynku dostępne są m.in te wykonane z jedwabiu lub syntetyczne odpowiedniki. Chcąc uzyskać oczekiwany efekt, należy sięgać po produkty sprawdzonych marek, które posiadają odpowiednie certyfikaty i badania. Dzięki temu zyskamy pewność, że produkt nie wywoła niepożądanych podrażnień i reakcji alergicznych. Obecnie kępki występują w dwóch wersjach:

Rzęsy węzełkowe – składają się ze specjalnego węzełka, który scala wszystkie włoski. Produkt ten polecany jest zwłaszcza początkującym stylistkom, które mogą liczyć na łatwą aplikację. Rzęsy dostępne są na szerokiej podstawie. Oznacza to, że łatwo zanurzyć kępki w kleju i przymocować je do linii rzęs. Takie rzęsy sprawdzą się w tworzeniu bardzo intensywnego makijażu, gdzie charakterystyczna gruba kreska skutecznie zakamufluje supełki. Obecnie najlepszej jakości kępki rzęs kupisz na https://horex.pl/kobieta/makijaz/akcesoria/sztuczne_rzesykepki.html.

Rzęsy bezwęzełkowe – to produkt, w którym włoski łączą się bezpośrednio ze sobą. Oznacza to, że zmniejsza się ich powierzchnia klejenia. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać stylistki z dużymi umiejętnościami. Rzęsy idealnie "stapiają się" z naturalną linią rzęs.

Jak przykleić kępki rzęs?

W naklejaniu kępek rzęs warto pamiętać, że tylko "trening czyni mistrza". Przed aplikacją wybierz odpowiedni rozmiar rzęs, dobierz rodzaj skrętu i długość. Kępki można nakładać na całej długości lub w zewnętrznych kącikach. Niektóre kobiety chcąc stworzyć bardzo spektakularną stylizację nakładają kępki tylko pośrodku. 

Krok 1. Wykonaj delikatny makijaż oka. Stwórz kreskę, które skutecznie zasłoni miejsca doczepiania rzęs.

Krok 2. Podkręć naturalne rzęsy zalotką. Dlaczego? Kępki rzęs zawsze są podkręcone.

Krok 3. Przyklejanie rozpocznij od zewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, że długość sztucznych rzęs musisz dobrać do długości naturalnych.

Krok 4. Użyj pęsety i zmocz końcówkę w kleju, pamiętając o odsączeniu jego nadmiaru.

Krok 5. Zamocuj kępki naprzemiennie. Dzięki temu uzyskasz estetyczny i symetryczny efekt.

Krok 6. Wytuszuj rzęsy tak, by sztuczne i naturalne w "płynny" sposób połączyły się ze sobą, a uzyskany efekt był bardzo naturalny.

Kępki rzęs – ile wytrzymują?

Sztuczne rzęsy, które zostały nałożone w profesjonalny sposób utrzymają się przez nawet 3-4 tygodnie. Trwałość stylizacji zależy w głównej mierze od metody przedłużania, staranności i dbałości. Z reguły najdłużej utrzymują się metody objętościowe. Dlatego, że podczas zabiegu aplikuje się większą ilość kępek rzęs. Ciekawostką jest to, że kępki rzęs można zakładać kilka razy. Ich żywotność zależy do tego, czy nie straciły one swojego kształtu. Wówczas wystarczy usunąć klej, by użyć ich ponownie.