Najbardziej trafione kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe

2021-12-23

Kiedy szukamy pomysłu na prezent dla świeżo upieczonych rodziców czy nastolatków, to zawsze dobrym rozwiązaniem są kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe.

Kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe dla najmłodszych

Pojawienie się małego człowieczka w rodzinie to nie tylko radość i szczęście, ale także ogromna odpowiedzialność. Młoda mama będzie musiała się wiele nauczyć, w tym, jak dbać o swoje dziecko. Dziecko potrzebuje stałej opieki, a ważną rolę w tym procesie odgrywają kosmetyki dla dzieci, których będzie potrzebowało od pierwszych dni. Skóra niemowląt jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej, delikatnej pielęgnacji.

Bardzo ważne jest, aby kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe powinny być wykonane z naturalnych składników, bez substancji hipoalergicznych i toksycznych. Opakowanie powinno zawierać listę składników wchodzących w skład tego produktu. Produkt musi posiadać certyfikat jakości. W takich zestawach powinien znaleźć się żel do kąpieli lub pianka.

Możesz kąpać maluszka już od drugiego, lub trzeciego tygodnia życia, ale wybierz piankę lub żel, który zmiękczy wodę i będzie działał kojąco na skórę dziecka. Lepiej wybierać produkty z substancjami aktywnymi, nie wysuszą one delikatnej skóry dziecka. Alternatywą jest zestaw zawierający krem i olejek dla dzieci. Krem to produkt do pielęgnacji skóry dziecka, którego potrzebuje każda mama. Niemowlęta często doświadczają podrażnień, zapalenia skóry, w takim przypadku można użyć kremu. Krem jest również niezbędny do nasmarowania skóry dziecka pod pieluszką, bo tam najczęściej pojawiają się odparzenia. Olejek nadaje się do nawilżenia skóry dziecka, a także do masażu.

Kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe dla nieco starszych

Kosmetyki dla dzieci – zestawy prezentowe dostępne są też w formule dla starszych dzieci, a nawet nastolatków. To na przykład zestawy do makijażu. Powinien on zawierać lakier do paznokci, szminkę, błyszczyk i cień do powiek. Dobrze, jeśli zawiera też pudełko, w którym zmieszczą się wszystkie te produkty. Taki zestaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3 lat i starszych. Zwróć uwagę czy makijaż, wykonany za pomocą tych kosmetyków jest zmywalny.

Innym zestawem przeznaczonym dla młodszych nastolatków jest kompozycja olejków, mydeł do kąpieli, szamponu i dezodorantu dla dzieci. Mydełka mogą mieć różnorodne kształty, niekiedy nawiązujące do słynnych postaci z kreskówek czy ulubionych filmów. Mogą przedstawiać super bohaterów lub być w formie księżyca, zwierzątek lub roślin. Szampon koniecznie musi być pachnący. Guma balonowa, pomarańcza, to zapach, który przypadnie do gustu każdemu dziecku. Szampon nie może szczypać w oczy, a dezodorant w zestawie, nie może być na bazie alkoholu. Taki zestaw nadaje się jednakowo dla chłopców jak też i dla dziewczynek.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla wrażliwej skóry dzieci. Przetestowane, aby mieć pewność, że nie ma w nich toksycznych chemikaliów ani innych szkodliwych składników. Kosmetyki przeznaczone do makijażu, muszą być zmywalne, ponieważ są mniej agresywne dla skóry dzieci i zawierają mniej dodatków, a także nowe, zapieczętowane i nieotwarte. Zawsze też sprawdzaj datę ważności.