Perfumy damskie - jak je dobrać do charakteru lub osobowości?

2021-06-24

Perfumy damskie to obowiązkowy dodatek do codziennej stylizacji niemal każdej przedstawicielki płci pięknej. I chociaż gusty, upodobania czy indywidualne sympatie zapachowe są bardzo różne, to trudno spotkać kobietę, której nie podobałby się żaden zapach. Dlatego też to właśnie półki z popularnymi zapachami cieszą się w perfumeriach tak dużym zainteresowaniem. Jednak tutaj pojawia się jedno z podstawowych pytań - jak właściwie dobrać perfumy? W tym przypadku można kierować się porą roku, okazją, stylizacją, subiektywnymi upodobaniami czy nutami zapachowymi. Jednym z ciekawszych kryteriów doboru jest osobowość lub charakter. Jak to wygląda w praktyce?


Perfumy damskie dla profesjonalistek

Kobiety realizujące się w życiu zawodowym (i w związku z tym codziennie przebywające w dużym skupisku ludzkim) nie będą dobrze się czuły w obłoku ciężkich, zawiesistych woni. W tym przypadku perfumy powinny charakteryzować się pewną harmonią, lekkością i klasycznymi kompozycjami. Dlatego też perfumy dla profesjonalistek to przede wszystkim zapachy oparte na róży, bergamotce i irysie, które zazwyczaj są podbite delikatnymi akordami wanilii, drzewa sandałowego, kaszmiru, paczuli czy kolendry. Takie zapachy nie tylko dodają pewności siebie, ale także nie narzucają się otoczeniu i są przyjemne w odbiorze.

Perfumy damskie dla sportsmenek

Uprawianie sportu absolutnie nie wyklucza używania perfum. Jednak w tym przypadku zapachy powinny być dobrane do tej okazji. A zatem tutaj najlepiej sprawdzą się odświeżające perfumy, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim nuty owocowe. Amatorki sportu mogą wybierać zapachy, które bazują na woni cytrusów, arbuza, melona, porzeczki czy jabłka. Ciekawym dodatkiem do takich perfum jest trawa cytrynowa, bambus, lotos, a nawet ogórek - czyli wszystko to, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt odświeżający i chłodzący. Dobrym zamiennikiem perfum na tego typu okazje są lekkie mgiełki do ciała.

Co wybiera romantyczka a co femme fatale?

Perfumy damskie to nie tylko atrybut kobiet pracujących czy sportsmenek. Także romantyczna dusza czy typowa femme fatale nie wyjdzie z domu bez kropli ulubionego zapachu. W przypadku tych dwóch pań perfumy są zazwyczaj bardzo różne. Delikatna i krucha romantyczka wybierze raczej zapachy, w których główne role grają kwiaty (na przykład bez lub konwalia). Natomiast drapieżna i seksowna femme fatale - chcąc podkreślić swoją zmysłowość - postawi bardziej na perfumy orientalne, które w swojej bazie posiadają zwłaszcza nuty ambrowe i piżmowe czy też oparte na orientalnych przyprawach. I co warte podkreślenia - romantyczka wybierze perfumy damskie delikatne i dyskretne, natomiast femme fatale intensywne i zwracające uwagę otoczenia. Czasami znalezienie idealnego zapachu nie jest takie proste i zajmuje sporo czasu, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który może w tym pomóc, znajdziesz go na stronie https://www.sauria80world.pl/perfumy-damskie-jakie-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-poradnik/.

Niemal każda przedstawicielka płci pięknej lubuje się w pięknych zapachach. Dlatego też tak wiele z nich używa mgiełek do ciała lub perfum. Na szczęście wybór jest tak duży, iż każda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - i to bez względu na osobowość czy charakter.